Hakkımızda

1958 Yılında Hüseyin AKBENİZ tarafından temelleri atılan firmamız üreterek ve güçlenerek faaliyetine devam etmektedir.Şirket Logosunda ki 3 yaprak Yönetim kurulunu temsil etmektedir.

Mesleki tecrübelerine sırasıyla ; terzilik , şapka imalatı ve özel tasarım kıyafetler dikerek başlayan , zaman içerisinde de ülkemizin en büyük bazı markalarına kyafetler ve şapkalar tasarlayarak devam eden Hüseyin AKBENİZ , kendisinden sonra gelen kuşağa da başarılarla dolu bir tarih bırakmayı bilmiştir.
1992 Senesinde , 2.Kuşak adına yönetimi devralan Hikmet AKBENİZ , teslim aldığı Markaya ve Soyadına daha fazla yatırım yaparak başka ticari alanlarda da faaliyet gösteren şirketler bütününü oluşturmaya başlamıştır. Bu ivmelenme neticesinde Tekstil , sağlık , inşaat , elektronik , hazır giyim , imalat ve mağazacılık sektörlerinde başarılar ardı ardına gelmiştir.

1999 Yılında Fikret AKBENİZ ‘ in faal olarak ticarete katılımı ile grup şirketler bünyesinde kademeli olarak yaşanan gelişmeler bugün hala devam etmektedir.

2008 Yılına gelindiğinde ise bir çok kişiye ve şirkete nasip olmayacak 50.YIL gururunu yaşayan aile bugün hala üreterek , ürettirerek ,çalışarak ve çalıştırarak , TÜRKİYE ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Bugün ;
AKBENİZ SAĞLIK HİZMETLERİ
AKBENİZ TEKNOLOJİ SAN. İNŞ. TİC LTD ŞTİ
AKBENİZ TEKSTİL SAN TİC LTD ŞTİ.

Adımızı Koyduğumuz her işi başardık. Yürümeye devam ediyoruz. Ve Seni Seviyoruz Baba .
Rahat Uyu.
4. ve sonraki yapraklar izinden yürümeye devam edecekler…

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR