KARGO ve TESLİMAT
 
Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları, SÜRAT Kargo  ile Türkiye'nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. 
 
Akbeniz.com 'dan yapılan alışverişlerde, 200 TL altında kalan siparişlerde, kargo ücreti müşteriye aittir. 
Toplam ürün tutarı 200 TL altında kalan siparişlerden 36 TL kargo ücreti alınmaktadır.
Alışveriş işlemi bitmeden, ödeme bilgileri sayfasında siparişinize ait kargo ücreti gösterilmektedir.
 
* Satın aldığınız ürünler bir teyit e-mail'i ile tarafınıza bildirilecektir. 
* Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

 

Siparişim ne zaman kargoya teslim edilir?
Akbeniz.com siparişiniz 1- 5 işgünü içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Akbeniz.com siparişlerinin %80'i sipariş tarihinin bir ertesi günü kargoya teslim edilmektedir. Tedarik süresi 5 günü aşan siparişlerde Müşteri Hizmetlerimiz telefon veya  e-mail ile tarafınıza bilgi vermektedir. 
 
Siparişimi nasıl takip edebilirim?
Paketinizin durumunu HESABIM bölümündeki "Siparişlerim" alanından ilgili kargo takip numarasıyla takip edebilirsiniz. Siparişler kargoya verildikleri tarihten itibaren genellikle 1 gün sonra gönderilen adrese teslim edilir.  Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.
 
 
Siparişinizin adresini mi değiştirmek istiyorsunuz?
Siparişiniz "Hazırlanıyor" konumunda iken adres değişikliği yapabilirsiniz. Adres değişikliği yapmak için 0212 557 78 00 Müşteri Hizmetlerimizi arayabilir, [email protected] adresine email gönderebilirsiniz. Kargoya teslim edilen siparişlerde maalesef adres değişikliği yapılamamaktadır.
 
Siparişimi teslim almak için evde bulunamazsam?
Teslimat adresinizde bulunmamanız durumunda kargo yetkilisi adresinize, gönderi bilgilerinizin yer aldığı bir ihbar yazısı bırakır. Kargo takibini bu ihbar notu üzerinde belirtilmiş olan Kargo şubesi ile iletişim kurarak yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almamanız durumunda siparişiniz akbeniz.com’a iade edilir.
 
Bulunduğum yerde kargo acentesi mevcut değil?
Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır.
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR